Ładowanie...
Strona główna  »  Konserwacja malarstwa i wykończeń

Konserwacja malarstwa - profesjonalne prace konserwatorskie

Marzeniem wielu osób jest, aby ich ulubione obrazy pozostawały jak najdłużej w niezmienionym stanie przez wiele lat. Jednak z czasem materiały i farby, na jakim zostały wykonane prace, ulegają zmianom biochemicznym oraz mikrouszkodzeniom. Dlatego, aby zapobiegać dalszej degradacji eksponatów, konieczna okazuje się profesjonalna konserwacja malarstwa. Powierzono nam konserwację niezwykle cennych obiektów należących do korony brytyjskiej, jak płótna  Piotra Pawła Rubensa,. Anthony’ego van Dycka i innych niezwykle cennych obiektów. Pracownia przygotowała projekt rekonstrukcji zabytkowych wnętrz w pałacu Czapskich, obecnie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Konserwacja obrazów Warszawa

Nasze studio w Warszawie zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają szeroką wiedzę z zakresu ochrony i konserwacji zabytków. Zadbają oni o stan Państwa obrazów, zachowując ich unikatowe walory estetyczne oraz artystyczne.

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszego zespołu konserwacja obrazów przebiega w sposób bezpieczny dla delikatnych oraz wrażliwych na uszkodzenia materiałów. W swojej pracy stosujemy nowoczesne preparaty i narzędzia do usuwania zabrudzeń, a także zmian zachodzących pod wpływem światła oraz wilgoci.

Projektowanie i konserwacja ram w Warszawie

Zachowanie ram obrazów w nienagannym stanie dla wielu osób, może stanowić niemałe wyzwanie. Z upływem czasu drewno lub inne tworzywo, w jakim znajduje się obraz, traci swój pierwotny stan. Dlatego odpowiednio przeprowadzona konserwacja ramy pomoże utrzymać ją w dobrym stanie przez długi czas.

W naszym studio w Warszawie wykonujemy prace konserwatorskie ram, zarówno współczesnych, jak i zabytkowych. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych technik konserwacyjnych Państwa ramy zyskają nowe życie i staną się odporniejsze na dzianie niekorzystnych czynników fizykochemicznych.